Bílé tenisky mohou být opět bílé! Pomocí této rady je zvládnete vyčistit

Milujete bílé tenisky stejně jako my? Jenže stačí pár dnů a tenisky jsou špinavé, jako byste je nosili kdo ví jak dlouho? Vyčistěte své tenisky a radujte se z nich, jako když jste je poprvé vybalovali z krabice. Je čas na změnu pro vaše špinavé, bílé tenisky. 

Bílé tenisky z pravé kůže

Pravá kůže je velmi kvalitní materiál, který vydrží a vždy do něj rádi investujeme. Proto bude důležité se o ni řádně starat a poskytovat ji péči. K dostání jsou různé čističe na kůži, které jsou šetrné a účinné. Bohužel mnoho z nás takové prostředky doma nemá, a jelikož jsme v situaci, kdy běžně nejde zajít do obchodu či obuvi a koupit si čistič na kůži, jsme nuceni sáhnout po domácích čističích. Jeden osvědčený na kůži je: Ocet s vodou a dětský šampon. Ocet s vodou zřeďte v poměru jedna ku jedné a přidejte šampon. Čistit můžete starým zubním kartáčkem. 

Látkové tenisky

Ze všeho nejdříve vyvlečte z bot tkaničky. Napusťte do lavoru teplou vodu, vysypte do ni jedlou sodu a nakapte několik kapek mýdla. Na čištění látkových tenisek smíchejte litr teplé vody, půl hrnku sody a polévkovou lžíci mýdla. Pokud máte doma Jelena prací prášek v kostce, nastrouhejte do vody jednu lžíci. Pomocí zubního kartáčku boty vyčistěte, nechte chvíli působit a poté opláchněte teplou vodou. Boty nechte alespoň dva dny vyschnout. Tkaničky o sebe otírejte a v rukou je vyperte, poté je ještě opláchněte pod tekoucí vodou. Nezapomínejte ani na vložky v obuvi. Ve většině případů jdou vložky vyjmout, nechte je namočené ve stejném roztoku a poté kartáčkem vydrhněte. A pokud vytáhnout nejdou, namočte celé boty do roztoku, samozřejmě po tom, co opláchnete podrážku a odstraníte nečistoty z vrchní části bot a vydrhnete vnitřek boty pomocí zubního kartáčku. 

Lze boty vyprat v pračce?

Možná je to pro vás lákavé, ale tenisky a jiné boty do pračky nedávejte. Vysoká teplota a rychlé otáčky mohou boty rozlepit nebo rozpustit lepidlo do bot. Také se může stát, že se odtrhne logo bot. Jednoduše řečeno, takové praní může boty zničit. 

Dobře boty skladujte

Je třeba, abyste před zimou své krásné bílé tenisky dobře uskladnili a nenechávali je volně pohozené v botníku. To stejné platí i pro jinou obuv. Kozačky, ale i překrásné lodičky. Nyní už víte, jak vyčistit bílé tenisky, tak by to neměl být žádný problém. Vyčistěte před uskladněním i jinou obuv a pořiďte jim napínáky, aby se obuv nedeformovala. Taky je uložte do papírových krabic do vzdušné skříně.

Foto: Pixabay

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak kombinovat vzory a zůstat šik?

3 nejdražší kabelky světa: Pořídíte si jednu z nich?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *