DOVOLENÁ V KARAVANU? NEBUDE TO TAKOVÁ PARÁDA, JAK SLIBUJÍ

Neustálá omezení ubytovacích kapacit se projevuje v současném velkém boomu karavanů. Snad již neexistuje místo, kde byste na parkovišti nějaký nepotkali. Možná i vás napadlo, že byste do toho šli. My vám prozradíme fakta, která se příliš často nezmiňují. Dovolená v karavanu není taková paráda, bohužel.

S tou svobodou to nebude tak horké

I když se karavaning prezentuje jako forma naprosto svobodného cestování, není to tak úplně pravda. Svoboda končí tam, kde začínají povinnosti. Abyste někde mohli přespat, musíte dodržovat vyhlášky daného místa a zastavit pouze na místě k tomu určeném. Jelikož si v karavanu vaříte, budete neustále řešit problémy s vlhkostí a nedostatkem vody – i nádobí se přeci musí umýt a i když se vám ze začátku zdálo být 100 litrů vody mnoho, nakonec zjistíte, že je během víkendu nádrž prázdná. 

Možná úspora bude spíše na úkor nervů

Zdá se, že půjčení karavanu bude otázka pár tisíc. To sice ano, ale při jeho vracení se majitel pečlivě dívá, zda vaše milované ratolesti nepoškodily interiér. Asi si umíte představit, kdo bude platit částku na opravu. Navíc jste skutečně na všechno sami – když si nezatopíte, budete mrznout. Vrátíte se z procházky hladoví a budete muset řešit přípravu jídla. Vlastně je to nekonečný kolotoč. A o tom, že oblečení přesunujete stále z domu do karavanu, asi raději pomlčíme. Je to o nervy. 

Rodinná pospolitost?

Prožít společný víkend a vypravit se třeba do přírody, to si dnes přeje mnoho rodin. Bohužel si neuvědomují, že nejedou do místa, kde by o ně bylo postaráno. A tak na mnohdy už tak vyčerpané rodiče najednou padá ještě další zodpovědnost – umíte správně nastavit topení a vypnout elektřinu? Dokážete si poradit v malém prostoru, když vám nebude přát počasí? 

Mnozí cestovatelé se shodují, že dovolená v karavanu a s tím spojené zážitky rozhodně nepatří mezi idylické. 

FOTO: Pixabay

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Bezpečná dovolená v rámci koronaviru? Máme pro vás 4 místa

Dovolená v zimě: Stravte ji v teple u moře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *