Hledáte práci? Projděte si hodnocení firmy, kam se chystáte nastoupit

Hledáte práci? Při hledání práce není důležité jen to, jak líbivě napsali personalisté pracovní inzerát. Co byste řekli tomu, kdybyste mohli ještě před odesláním svého životopisu nahlédnout do firmy a jejího zákulisí. Právě tyto informace totiž nabízí hodnocení firmy. 

Hledáte práci a kdo teď nabírá?

Poohlížíte se po nové práci a zaujaly vás některé z pracovních nabídek? Možná již máte přehled o tom, kdo ve vašem okolí shání nové zaměstnance a těší na příliv nových pracovních sil. Jistě si od nové práce slibujete pokrok, změnu, lepší pracovní podmínky, nebo si přejete, aby splňovala některé z vašich individuálních požadavků. Než se však rozhodnete poslat svůj životopis a motivační dopis, projděte si hodnocení firem. Mnohdy budete překvapeni, jak detailní informace se dozvíte. 

Přímo od zaměstnanců

Samozřejmě je jasné, že není možné si na týden na dané pozici vyzkoušet pracovat a nasát tak nejen nové pracovní postupy, ale také důležitou firemní atmosféru. Právě pro firemní atmosféru je zde hodnocení firem, kde se dozvíte, jaké podmínky ve firmách panují. A to od reálných zaměstnanců dané firmy. Možná vám tyto recenze pomohou se pohnout tím správným směrem. Je něco, co byste si od svého budoucího zaměstnavatele skutečně přáli? 

Jaké jsou vaše představy? 

Dáváte přednost firmě, která nabízí příjemné prostředí? Nebo je pro vás prim kariérní růst a míra samostatnosti, kterou vám zaměstnavatel dopřeje? Každý z nás má jiné požadavky a je skvělé, že i tyto parametry jsou součástí hodnocení firem. Přejete si volnou pracovní dobu? Nebo sháníte místo, ve kterém nehraje roli vaše předchozí zkušenosti, ale vítají všechny, kdo se pro danou práci nadchnou? Přejete si pracovní pozici, kde se nehovoří pouze česky? Projděte si, jak je na tom váš potencionální zaměstnavatel. 

Než se rozhodnete poslat svůj životopis, zjistěte si, jak si firmy považují přímo její zaměstnanci.

FOTO: Pixabay

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

OSVČ a ošetřovné za únor: Kdy, kam a kdo může žádost podat?

Přivydělávejte si z domova. Objevte jednouché brigády

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *