Hygge styl je vyjádřením lásky k pohodě a hřejivému domovu

Muselo to přijít – po dekádě minimalismu, ve které snad ani člověk neměl ve vlastním bytě jediný příjemný kout, se vynořil styl hygge. Co představuje? 

Hygge styl není jen styl bydlení

Hygge se objevil v Dánsku jako odpověď na strohé bytové prostory. Postupem času se ale stal skutečným životním stylem. Být hygge znamená umět si užít svou pohodu. Rozmístit si po pokoji svíčky, rozsvítit malou lampu a jen tak si číst, aniž byste za den stihli dalších dvacet uměle vytvořených životních úkolů. 

Konečně doma!

Styl je vyjádřením pohody a radosti z toho, že máte útulný domov. Celým konceptem se jako stříbrná nit nese ekologický přesah – většina materiálů, které používáte, je přírodního původu. Barevné ladění je velmi umírněné a převládají klidné barvy, jako je bílá, béžová, světle hnědá a hnědá. Jednoduše řečeno – dřevo, vlna, bavlna, juta. Když přijdete domů, celý byt vás najednou bude vítat. Jste doma. Tam, kde je laskavo a příjemně. 

Doplňky, které nesmí chybět

V hygge bydlení rozhodně nebudete mít dům přeplněný drobnostmi. Ty si, stejně jako u minimalismu, s klidnou hlavou uschovejte do uzavíratelných skříněk. Co ale rozhodně uvítáte, jsou svíčky a jejich atmosféra. Malé polštářky v obývacím pokoji. Přírodní, klidně vlastnoručně vyrobené květináče pro vaše rostliny. Možná se dáte i do malování a na zdi bude viset vaše osobité dílo. Nebo třeba obří lapač snů s mnoha peříčky.  

Život je jen jeden

Váš domov vám jasně říká, že život je třeba nejen prožít, ale také si jej užít. Dejte si šálek vašeho oblíbeného nápoje a usaďte se do pohodlného křesla s dobrou knihou v ruce. Přikryjte se třeba ovčí kožešinou, nebo vlastnoručně zhotovenou patchwork přikrývkou. Dopřejte si dortík a chvíli naprosté pohody. 

Vítejte doma. Vítejte tam, kde vám je skutečně příjemně.  

FOTO: Pixabay

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jaké trendy v bydlení nás čekají v roce 2021?

Srub jako záruka útulného bydlení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *