Jak být ve svém těle spokojená? Opakujte si tato pravidla

Krása vychází vždy z vnitra. Nešťastná osoba s nízkým sebevědomím, strachem a komplexy nikdy na své okolí nemůže působit skutečně krásně. Proto než začnete přemýšlet o estetických zákrocích, které by vám pomohly vyřešit vaše trápení, zkuste se sami sebe nejprve zeptat, zdali se cítíte krásní a spokojení. Pokud ne, tato pravidla, jak být spokojená, by vám mohla pomoci. 

Vyjmenujte své nedostatky

Jak být spokojená? Není třeba se přesvědčovat o tom, že jste dokonalí a bez chyby. Naopak si raději stoupněte před zrcadlo a vyjmenujte vše, co na svém těle nemáte rádi. Detailně tyto nedostatky pojmenujte a specifikujte. Pak se nad nimi zkuste znovu zamyslet. Jsou opravdu tak závažné nebo jste se na ně jen zaměřili a každý den si je připomínáte? 

Poté zkuste obrácený postup a vyjmenujte vše, čeho si na sobě ceníte. Možná budete překvapeni, kolik věcí vás napadne. Nakonec tyto přednosti a nedostatky srovnejte a přijměte je. Nedostatkům nevěnujte pozornost, pokud není cesta, jak je přirozeně zlepšit, ale naopak myslete na způsob, jak své přednosti více vyzdvihnout, aby si jich okolí všimlo. 

Módu přizpůsobte sobě

Módní návrháři se často tváří, že by ženy měly své tělo přizpůsobovat jejich módním kouskům. Ale je to přesně naopak. Najděte oblečení, které je vám pohodlné v každé chvíli a zároveň se v něm cítíte přitažlivě. Jen tak budete na okolí působit vyrovnaně a krásně. 

Nesrovnávejte se

Pro lidské sebevědomí je skoro destruktivní, pokud se porovnáváte s dalšími lidmi. Každý je unikát, ať už fyzicky či psychicky. Když se porovnáváte s ostatními, zaměřujete více pozornost na ně, než sami na sebe. Dle vašich předností musíte určit, jak se před okolím nejlépe blýsknout. Myslete na to, že je váš život kombinací různých vlivů a nikdy nenajdete osobu, podle které byste se mohli přesně řídit například v oblékání nebo líčení. Vaše krása se projeví teprve tehdy, když budete následovat vlastní myšlenky a tělo a nekopírovat jiné. 

FOTO: Pixabay

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak přežít lockdown a nezbláznit se z toho

Sebeláska a zdravé sebevědomí: Co to znamená?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *