Jak na zářivou a hydratovanou pokožku? Stačí využít jednoduché triky

Krása je sice v očích každého trochu jiná, ale jedno pravidlo platí skoro u všech. Zdravé tělo totiž působí svěže, překypuje barvou i energii, a to ho činí krásným. Důležitým ukazatelem je proto pokožka, která by v ideálním stavu měla být vypnutá a zářivá. Zajistěte si takovou kůži také a uvidíte, že se ve svém těle budete cítit mnohem lépe. Jak tedy na hydratovanou pokožku?

Vše pramení ze zdravého těla

Kůže je největším orgánem těla. Navenek také ukazuje, jak jsme ve skutečnosti zdraví a zdali nás trápí nějaké vážnější onemocnění. Ekzémy, pupínky a zarudlá pokožka velice blízce souvisí s cukrovkou, zanesením těla toxiny a dalšími obtížemi. Než se proto rozhodnete pro kosmetické kúry a produkty, nezapomeňte si upravit jídelníček. 

Ten by měl obsahovat potraviny bohaté na zinek a další minerály, které posilují kožní bariéru. Škodlivé látky z okolí k vám tak proniknou jen minimálně a kůže zůstane nepoškozená. Jak tedy na hydratovanou pokožku? Vsaďte na semínka, hovězí maso, ryby a sýr, jelikož právě tyto potraviny mohou stav vaší kůže mnohonásobně zlepšit. 

Zaměřte se i na vnější stránku

Jakmile si dopřejete vyvážený jídelníček bez zbytečných cukrů, barviv a chemických látek, začnete sportovat a věnovat se svému tělu na maximum, můžete se pustit také do péče o pokožku z vnějšku. Pro rozzáření kůže je ideální vitamín C. Připravte si proto šťávu z citronu, zázvoru a salátové okurky, kterou poté můžete na několik minut nanést na obličej. Jestliže máte velmi citlivou pokožku, doporučuje se přidat jen minimální množství citronu. Kůže by neměla rudnout ale jen získat svěží podobu. 

Jak často kúru opakovat

Abyste předešli případnému podráždění, vyplatí se kúru absolvovat jen jednou, maximálně dvakrát týdně. Při pravidelné aplikaci bude pokožka vyživená, hydratovaná a tváře přirozeně zabarvené. Nezapomínejte také na noc používat přírodní oleje, které pomohou pokožce řídit tvorbu mazu. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Pleťové masky z ingrediencí, které najdete i u sebe doma

Zatočte s nevzhledným maskné od roušky! Máme pro vás několik rad!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *