Jak přežít lockdown a nezbláznit se z toho

Ať už se aktuálně nacházíte v Česku nebo v jiné zemi, kde je nařízená celostátní karanténa, jistě se ptáte na jedno – jak aktuální situaci doma zvládnout, respektive jak přežít lockdown a nezbláznit se z toho? Přinášíme rovnou několik tipů, které vás udrží “při životě”.  

I když nám má to, že zůstáváme doma, pomoct, a i když mají aktuální opatření vést ke snížení panující nemoci, má to i své stinné stránky. Řada lidí totiž spadá do depresí a začínají se u nich projevovat různé psychické potíže. Samozřejmě je pravdou, že na rostoucím čísle případů deprese nebo syndromu vyhoření nemá vliv jen současná situace (toto číslo roste už od rok 2017). Je však třeba konstatovat, že hraje nyní poměrně velkou roli. Proto k sobě buďte všímaví, zamýšlejte se nad svými pocity a osvojte si dalších několik tipů, které vám pomůžou přežít nejen nynější lockdown.  

Začněte si plánovat svůj čas 

Plánovat si svůj čas – to je velice důležitý krok, díky kterému nepropadnete panice. Nezapomínejte na něj ani v době karanténní. Je to stejně tak důležité při práci v kanceláři, tak při práci formou home office. Správná organizace času vám pomůže zvládat práci i péči o děti zároveň, i když jste nyní nuceni být všichni pod jednou střechou po celý den. 

Cvičte jógu 

Jak přežít lockdown? Pomůže vám jóga! Pokud máte pocit, že toho v hlavě máte opravdu mnoho, pokud neustále nad něčím přemýšlíte, měli byste se takzvaně “hodit do klidu”. Za vyzkoušení stojí jóga, která je v posledních letech velice oblíbená. Není žádnou novinkou – stále více lidí však přichází na to, že je to účinný způsob, jak se udržet v dobré psychické kondici.  

Pěstujte si své vztahy 

Do depresí se v době lockdownu dostávají lidé proto, že nemají dostatečný kontakt se svým okolím. Zavolejte proto ve své volné chvíli svým blízkým a zeptejte se jich na to, jak se mají. Pomůže to nejen vám, ale také i jim – třeba se nachází v podobné situaci.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zaťukala vám na okno podzimní deprese? Zažeňte ji s léčivými rostlinami
Sebeláska a zdravé sebevědomí: Co to znamená?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *