Jak vybrat fitness trenéra? Stačí se zaměřit na tato kritéria

První návštěva posilovny může být pro mnohé odstrašující. Všude jsou k vidění svalnatá těla, složité stroje a vy nevíte, kde začít. Nemusíte se za svou neznalost stydět, protože každý někde začínal. Důležité je ale zvážit možnost trenéra, který vám pomůže s jídelníčkem a sestaví vhodný trénink přímo pro vás. Díky tomu neztratíte zbytečně čas nesprávnými snahami. Pojďme si tedy prozradit, jak vybrat fitness trenéra.

Individuální přístup

Neexistuje jediné správné řešení, které by šlo aplikovat na každého. Funkce metabolismu se u každého liší, a pokud narazíte na trenéra, který se vám to bude snažit vymluvit, hledejte raději dál. Skutečný profesionál by vás nikdy neměl s ostatními srovnávat, ale spíše bude hledat řešení na míru pro vás. To samozřejmě znamená, že mu nebude stačit jedna schůzka, aby vše dokonale odhadl. 

Jednoduchá komunikace

Než dostanete do ruky výsledný jídelníček a plán pro vaše budoucí tréninky, jistě by tomu měla předcházet nejedna konverzace, osobní setkání a zkušební trénink. Trenér se musí zajímat o vaše zdravotní omezení, současnou míru aktivity, váhu, práci a celkově životní styl. Neděste se proto, když přijdou na řadu osobní otázky, které se týkají vaší váhy v minulosti, stravovacích a jiných návyků. Odborník to skutečně ke své práci potřebuje. Pokud se naopak neptá, nemusí vám jídelníček a plán sedět. 

Motivace bez nátlaku

Fyzická a psychická stránka těla je provázána možná více, než si myslíte. Trenér by vás měl zdravě motivovat a v některých chvílích nenechat polevit, ale sami zodpovídáte za to, jak se cítíte. Proto se nikdy nenechte natlačit do extrémů, které vám připadají nekomfortní. Trenér by vás nikdy neměl nutit do zvyšování váhy, pokud si nevěříte, demotivovat negativními narážkami nebo vám cokoli vyčítat. S profesionálem se budete cítit sebevědomě, klidně a budete mu věřit. Bez důvěry nikdy nemůžete docílit kvalitního tréninku ve dvou. 

Odpovědi na otázku “Jak vybrat fitness trenéra” už víte. Máte toho svého?

FOTO: Pixabay

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Výživa při sportu: Nezapomínejte na rozmanitost

Cvičení na hubnutí, které bude bavit! Zatočte s posledními vánočními kily

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *