3 nejdražší kabelky světa: Pořídíte si jednu z nich?

Časy, kdy kabelky sloužily převážně pro přenášení kapesníčku a peněženky, jsou dávno tatam. V dnešní době cena luxusních kabelek dosahuje milionů korun a jejich majitelé je využívají jako sdělovací prostředek zámožnosti a společenského postoje. Na druhou stranu mohou být kabelky nejen doplňkem určujícím luxus, ale i investičními kousky a sběratelskými objekty. Ať už jde o jedinečný a ruční výrobek, ceněný materiál, cena těchto kousků podmínky výroby jistě odráží. Připravili jsme pro vás nejdražší kabelky světa, které stojí víc než samotný dům!    

1001 Nights Diamond Purse

Jako první bychom vám rádi představili model, který také patří mezi nejdražší kabelky světa, a to Nights Diamond Purse. Tento překrásný a jedinečný kousek, navržen známou švýcarskou firmou House of Mouawad za cenu neuvěřitelných 3,6 milionů dolarů. V přepočtu je to zhruba 81 milionů korun.

Neuvěřitelná částka, která se stále drží na vrcholku Guinessovy knihy rekordů, zapsaná jako nejdražší kabelka světa. Pro její výrobu bylo použito 18 karátové zlato a 4 500 diamantů v průzračné, růžové a žluté barvě. Vyrobit celou kabelku trvalo necelých devět tisíc hodin a pracovalo na ni deset kvalifikovaných řemeslníků.     

Hermès Chaine d’Ancre od Pierra Hardy 

Druhá nejdražší kabelka je jistě jak cenově, tak i vizuálně nepřehlédnutelná. Její výroba trvala dva roky a byla vyrobena pro kolekci Haute Bijouterie. Navrhl ji kreativní a známý ředitel šperků Pierre Hardy.

Kabelka je osázená bílým zlatem a 11 000 diamanty, což jistě odůvodňuje vysokou cenu. Cena dosahuje neuvěřitelných 2 milionů dolarů, což je přibližně 40 milionů korun. Vzhledově je tento kousek velmi originálně pojatý.

Louis Vuitton Tribute Patchwork

Jste milovnice patchworku (v překladu záplata)? Jedná se o techniku, kterou pomocí kousků látek či jiného materiálu, pomocí sešívání docílíte požadovaného tvaru nebo obrazce. Jestliže je vám patchwork blízký, jistě se vám zalíbí i tato extravagantní kabelka Tribute Patchwork navržená známým americkým návrhářem Marcem Jacobsem, bývalým ředitelem Louise Vuittona.

Tato zajímavá kabelka se vyznačuje kombinací 15 taštiček a je ceněná na 45 000 dolarů, což je 990 000 korun. Jestliže sledujete svět celebrit, jistě jste si mohli všimnout, že majitelkou této tašky je i Beyoncé – zpěvačka, herečka, producentka, ale i módní návrhářka. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vybíráte podzimní svetry? Poradíme vám, které budou top pro rok 2020

Jeden myslel na “3 nejdražší kabelky světa: Pořídíte si jednu z nich?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *