Nejdražší tenisky světa: Sumy, které vás postaví ze židle

Jaro máme tu a s tímto obdobím přicházejí i oblíbené tenisky, které v botníku nesmějí chybět. Někteří z nás vlítnou do nejbližší či oblíbené obuvi a koupí si tenisky za pár stovek, jiní si zase chtějí pořídit tenisky za několik tisíc korun. Většinou kvůli oblíbené značce. Musíme ale ještě zmínit ty lidi, kteří jsou ochotni za své tenisky zaplatit dokonce miliony. Už jste o takových teniskách slyšeli? A které se řadí mezi nejdražší tenisky světa?

Fastbreak od Converse

Conversky, které se proslavily na nohou Michaela Jordana? Tak takové můžete koupit za dvěstě tisíc dolarů. Cena je přímo šílená, a to ne z toho důvodu, že jsou tenisky posázené zlatem, ale kvůli tomu, že je vlastnil sám Jordan, který v roce 1984 vyhrál olympijské hry.  

Solid Gold OVO x Air Jordan

Teď se možná posadíte takzvaně na zadek. Solid Gold OVO x Air Jordan tenisky stojí úctyhodných dva miliony dolarů! Jedná se o nejdražší tenisky světa, které by vás ale daleko neodvedly. Jsou totiž posázené dvacetičtyřkarátovým zlatem. Že jsou tyto tenisky speciální edicí jistě není pochyb. Tato astronomicky drahá obuv vznikla ve spolupráci s rapperem Drake OVO a Michaelem Jordanem. A jak jistě už víte, Jordan je jeden ze tří sportovců, kteří se zapsali do sportovní historie. 

Moon Shoe Nike

Přesně za půl milionů dolarů byste koupili tenisky Nike Moon Shoe, navržené Billem Bowermanem. Navrhl je sám spoluzakladatel společnosti Nike pro kvalifikační závody na olympijské hry v roce 1972. Tenisky jsou i přes své stáří poměrně zachovalé. Další zajímavostí mimo ceny jsou podrážky tenisek, ty jsou totiž vyrobené z vaflovače. To je jistě velká zvláštnost. 

Tenisky Chanel x Pharrell x adidas NMD Hu

Tenisky za deset tisíc dolarů. Tyto už nejsou úctyhodným originálem, ale jejich cena je stále vysoká a nejvíce se za vysokou cenu prodávaly právě ty od Chanel. Celkem se ušilo 500 párů, a aby je lidé mohli získat, museli projít skrze speciální tombolu, zaplatit maloobchodní cenu, která lehce přesahovala tisíc dolarů. Ti, kteří tenisky získali si mohli díky předprodeji přijít na slušný desetinásobek ceny. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

3 nejdražší kabelky světa: Pořídíte si jednu z nich?

Barvy roku 2021: klasická šedá a výrazně žlutá. Víte, jak je zkombinovat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *