Netradiční sporty – víte, co je ringo nebo indiaca?

Na světě existuje celá řada sportů. Některé z nich jsou známé i v naší zemi, názvy jiných dnes možná uvidíte poprvé. Víte, jak se hraje faustball, nebo co je ringo či znáte jiné netradiční sporty?

Faustball

Mezi netradiční sporty patří faustball. Tento sport má nejen netradiční název, ale i herní pravidla. Možná vám budou vzdáleně připomínat tradiční pojetí volejbalu. Hrají proti sobě dvě družstva o pěti hráčích, ale aby odpálili míč k soupeři, mohou využít pouze a jenom pěsti. Zkusíte si to také? 

Korfbal

Možná i z názvu je patrné, že se tento sport zrodil v Nizozemí. Abyste si tento sport vyzkoušeli, budete potřebovat hřiště o velikosti 20 krát 40 metrů. To si rozdělíte na dvě poloviny a do každé z nich umístíte jeden koš. Hrají spolu smíšené týmy a účel je podobný jako v basketbalu – dát koš soupeři.

Tchoukball

Týmový sport spojující prvky házené, peloty a vybíjené. Hráči se snaží trefit míčem do odrazové konstrukce tak, aby se dále nepodařilo soupeři tento odpal zachytit. Míček lítá ve skutečně velkých rychlostech. 

Frisbee ultimate

Máte doma disk na frisbee? Poté už jen stačí najít partu kamarádů a sestavit dva sedmičlenné týmy. Přehazujete si disk tak dlouho, až se vám podaří je přehodit na prostor soupeře, kde spadne na zem. A máte bod! S frisbee přitom při nahrávání nesmíte nijak chodit ani běhat, pouze jej nahrát dále. 

Indiaca

Tento týmový sport bude vyžadovat síť. Vaším úkolem bude, abyste přes ni dostali velmi specifický opeřený míček. Sport se hraje v pětičlenných týmech. 

Ringo 

Proti sobě si ringo mohou zahrát jednotlivci, dvojice, ale i skupiny. Budete potřebovat kroužek a vaším úkolem bude jej dostat na soupeřovo pole. Někdy se do hry povolají dokonce kroužky dva. Tento sport vymysleli v roce 1959 v Polsku jako sport vhodný pro doplnění tréninku šermířů. Kroužek je gumový a mívá průměr 17 centimetrů. 

Který ze sportů vás oslovil? 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Protažení po tréninku. Proč je tak důležité?

Cvičení na hubnutí, které bude bavit! Zatočte s posledními vánočními kily

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *