Otužování – hodí se tento trend i pro vás?

Letošní zima byla unikátní. Tolik fotografií polonahých lidí na vrcholcích hor, v mrazivé řece, nebo v ledem pokrytém sudu jsme zřejmě nikdy před tím neviděli. Zaujal trend otužování i vás? Poradíme, zda je pro vás vhodný. 

Otužování třikrát na-zdar

Letos jako by se doslova roztrhl pytel s otužilci. Mohli jste je potkat skutečně všude. Když stoupáte zasněženou cestou k vrcholu hory a kryjete si tvář před chladivým větrem, lidé odění do kalhot a čepice, s naprosto odhaleným trupem, vás skutečně překvapí. Možná budete kývat hlavou i v případě, že si jdete zabruslit s dětmi na nejbližší zamrzlý rybník a uvidíte nadšence, jak si vysekávají svou díru do ledu, aby se později celí do ledové vody ponořili. 

Do začátku opatrně

Pokud i vás láká vidina pevné imunity a máte sto chutí to zkusit, začněte pozvolna. První týden si každé ráno na nohy vylijte kyblík studené vody. Zvládli jste to? Výborně! Další týden pokračujte kyblíkem, který si lejete na váš trup. Asi není třeba připomínat, že po této zkoušce již půjdete do skutečné akce a od třetího týdne počínaje se budou vaše rána místo sladkých ovesných kaší nést v duchu kyblíku, který si vylejete přímo na hlavu. Až poté se pouštějte do dalších výzev. 

Raději se budu jen dívat

Možná jste pro tento trend naprosto nadšeni. Měli byste se však držet zpátky v případě, že trpíte srdeční chorobou, vysokým krevním tlakem, nebo pokud vás trápí cévní onemocnění. Samozřejmě se z důvodu bezpečnosti a minimalizace zdravotních rizik nedoporučuje začít s otužováním v době těhotenství nebo v dětském věku. Tito lidé by se měli na otužovací maniaky raději pouze dívat z bezpečné vzdálenosti. 

Pokud chcete zkusit bezpečné otužování, co takhle si na chvíli zout boty v přírodě a zkusit své nohy pošimrat ranní rosou? Nevystavujete se tak vůbec žádnému riziku. 

Foto: Pixabay

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Otužování jako klíč k pevnému zdraví

Otužování je hitem současnosti, znali ho ale už ve starověku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *