Potýkáte se s kožními problémy? Může je způsobovat cukrovka

Dermatitida, lupénka, ekzém a další svědivé projevy na kůži jsou nepříjemné nejen ze zdravotního hlediska, ale také z estetické stránky. Pokud se navíc objevují na obličeji, mohou u některých jedinců způsobit i psychické obtíže, jelikož mají pak pacienti strach z kontaktu s ostatními lidmi. Odborníci nyní přicházejí s názorem, že viníkem může být také cukrovka.

Diabetes

Cukrovka je nazývaná jako civilizační onemocnění. Postihuje čím dál větší procento populace a uvádí se, že je tomu tak hlavně z důvodu špatného životního stylu. Lidem chybí přiměřený pohyb, pobyt na čerstvém vzduchu a zdravý jídelníček. Regály supermarketů plní mnohdy průmyslově zpracované potraviny plné cukrů, které bohužel tělu nedávají to, co ke svému běžnému fungování potřebuje. 

Právě z toho důvodu se může začít cukr v krvi hromadit a zapříčinit také nepříjemné onemocnění zvané diabetes, mezi laiky častěji známé pod označením cukrovka. 

Když se tělo hlásí o slovo

V počátečních stádiích těžkých onemocnění tělo vydává signály, které nemusí být každému jasné. Jedním z nich je právě zhoršený stav kůže. V ideálním stavu by pokožka měla být pevná, lesklá, hydratovaná, bez začervenání nebo pupínků. Ty se objevují při podráždění, ale také ve chvíli, kdy tělo nebo jen jeden z orgánů přestává fungovat správně. 

Jakmile se  u vás bez zjevné příčiny kožní problémy objeví, zkuste nejprve zvážit, zda nejde o potravinovou alergii nebo reakci na některý z kosmetických produktů. Jestliže však nepříjemný stav přetrvává, vyplatí se navštívit lékaře. 

Jak souvisí cukrovka se stavem kůže?

Princip je vlastně jednoduchý. Vysoká hladina glukózy v krvi totiž způsobuje, že se tělo špatně prokrvuje, cévy a nervy nejsou dostatečně zásobovány a bílé krvinky ztrácejí schopnost bojovat přiměřeně proti infekcím. Takový stav pak vede k výraznému zhoršení stavu pokožky. U některých se objevuje jen suchá šupinatá kůže, jiní zase trpí boláky a svědivými pupínky. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak předejít cukrovce? Stačí dodržet několik kroků

Pleťové masky z ingrediencí, které najdete i u sebe doma

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *