Řecko: Kdy ostrov navštívit a kam se nejlépe vydat?

Už se nemůžete dočkat až vyrazíte za hranice Česka? Léto se blíží a vy už jistě pátráte po internetu po místě, které v létě navštívíte, a které vám nabídne nezapomenutelné zážitky. Možná se vám bude zamlouvat právě Řecko. Jedná se o jednu z nejvíce navštěvovanější zemí, která má opravdu co nabídnout. Řecko může být tajemné, zajímavé, dobrodružné, ale klidně i zajímavé. Lidé zemi milují díky skvělé kuchyni, ale i krásnému moři a úchvatným starobylým památkám. Rádi bychom vám představili několik tipů a míst, kam se v Řecku vydat. 

Antické divadlo

Nejkrásnější a nejzachovalejší divadlo v Řecku je Epidauros, které musíte jednoznačně navštívit. Nabídne vám překrásnou podívanou, monumentálnost a dokonalou akustiku. Starověké divadlo najdete v Epidauru, které dříve usadilo až 12 000 posluchačů, to je ale úctyhodné číslo, viďte. Pokud se tam dostanete, nechte se unášet jeho krásou. Zkuste se posadit do nejhornější řady a poproste někoho, aby si stoupl na jeviště a zazpíval několik tónů, budete překvapeni ozvučením.   

Ostrov Rhodos

Pokud se Rhodosu vyhýbáte z důvodu přeplnění mladými lidmi, kteří si užívají večerního života, tak vás musíme zastavit! Rhodos je vhodný pro každého, každou věkovou kategorii. Nabídne překrásnou přírodu, rušno, klid, ale i okouzlující pláže. Rhodos je obydlen již od doby kamenné. Místo, které stojí za návštěvu, je Údolí motýlů, aquapark Faliraki a Sedm pramenů.

Most Rio

Za úctyhodným mostem nemusíte pouze do Sydney. Například nejdelší dálniční most Rio – Antirio, který spojuje poloostrov Peloponés s pevninskou částí. Most měří téměř tři tisíce metrů a je postaven tak, aby vydržel i silné zemětřesení odpovídající 7,4 stupňů. Zpevňují ho čtyři obrovské sloupy zabořené 67 metrů do písčitého dna. 

Kréta

Krásný ostrov Kréta bude skvělou volbou pro rodiny s dětmi. Jedná se o rodné místo boha Dia, kterou si nenechte ujít. Pro rodiny s malými dětmi jednoznačně doporučujeme krásnou a klidnou vesnici Bali. Dříve se jednalo o rybářskou ves, která byla změněna na oblíbenou plážovou destinaci. Vesnice přes noc upadá do ticha a noční procházky po pláži vás jistě dostanou. Dalším místem je nejdelší soutěska Samaria, palmová pláž Vai, osada Lerapetra a ostrovní pevnost Spinaloga. 

Zajímavosti z Řecka

  1. Už jste slyšeli o poloostrovu Athos? A věděli jste, že na něj nesmí ženy? Jedná se o autonomní mnišský stát, ve kterém lze najít dvacet mužských klášterů. Jednou se ale stalo, a to v roce 2008, že na ostrov dopluly čtyři ženy. Pocházely z Moldávie a snažily se uprchnout. Přes Turecko se chtěli dostat až na pevninu Řecka. Ovšem ženy netušily, kde se přesně nachází a po odchycení jim hrozilo dvouleté vězení. Naštěstí se nic takového nestalo a díky tomu, že projevily lítost, byly propuštěné.
  2. Řecko je nejhornatější zemí v Evropě. Nachází se zde více než dva tisíce ostrovů a z nich je obydleno necelých 200. 
  3. Řecká kuchyně je vynikající, zdravá a pestrá. Zřejmě znáte řecký salát, baklavu a tak dále. Řekové si pochutnávají i na kokoretsi, tedy jehněčích vnitřnostech, které se krájí na kostky, napíchnou se na rožeň, na obalení se použijí jehněčí bránice a střívka a pozvolna se grilují. 
  4. Víte, jak Řekové skládají komplimenty? Nejdříve vás pochválí a poté na vás třikrát plivnou. Je to něco podobného, jako když si my Češi uděláme pro štěstí tfuj, tfuj.

Kdy navštívit Řecko

Zlákalo vás Řecko stejně jako nás? Potom tedy nejlepší čas pro návštěvu této překrásné země bude červen, červenec a srpen. V této době je v Řecku nejteplejší počasí, dokonalé ke koupání. Ovšem i v období dubna, května, září a října je zde příjemné teplo. Teplota moře v květnu může dosahovat necelých 20°C, pokud má někdo rád chladnější vodu, bude květen ideálním obdobím kdy nepotkáte velké množství turistů. Jediný leden je v Řecku chladný. Říká se a také je to pravda, že Řecko má 11 měsíců v roce krásné počasí.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Místa v USA, která stojí za návštěvu

Ambuluwawa Tower: Věž skrytá ve srílanských oblacích

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *