Zvolte správný účes podle tvaru vašeho obličeje

Hledíte u kadeřníka do zrcadla s otazníky v očích a na každý jeho dotaz jen krčíte rameny? Připravte se na návštěvu o něco dříve, a to tak, že zjistíte, jaký má váš obličej tvar a díky tomu budete hned vědět, pro jaký účes se rozhodnout. Je to jednoduché a zabere vám to jen chvilku. Tak jaký úšes je ten správný pro vás?

Zkoumejte své přednosti

Postavte se rovně před zrcadlo, které máte ve výšce očí a vezměte do ruky rtěnku. Tou poté na zrcadle jednoduše obkreslete tvar vaší hlavy. Abyste jej lépe viděli, stáhněte si vlasy do culíku. Podle tohoto tvaru se můžete dál rozhodovat, jaký správný účes je pro vás. 

Tvar srdce

Pokud je na vašem obličeji dominantní vystupující brada a nevýrazné tváře, máte nejspíše hlavu do tvaru srdce. Správný účes pro vás bude jemně učesaná patka, a vlny, které budou rámovat váš obličej. Raději se vzdejte výrazných prstýnků a malých vlnek na vlasech, jelikož zbytečně vytvářejí divoký dojem a neladí k vašemu jemnému obličeji. 

Oválný obličej

Tento tvar miluje rozpuštěné vlasy, které jsou navíc postupně sestříhané. Pěšinku nechte uprostřed hlavy, abyste ještě více podtrhli krásu svého symetrického obličeje. Pokud máte vysoké čelo, nebraňte se rovně střižené ofině, která bude sahat až k vašemu obočí. Podlouhlý oválný obličej můžete kočírovat pomocí velmi krátce střiženého mikáda. To jej opticky zkrátí. 

Hranatý obličej

Veškerou pozornost přitahují vaše lícní kosti a spodní čelisti. Můžete si dovolit rádoby mokré účesy, velmi do hladka česané culíky a jemně žehlené dlouhé vlasy. Pokud si je navíc dáte za uši, vynikne dokonale tvar vaší tváře a rysy, za které by se nemusela stydět ani modelka. 

Kulatý obličej

Malý a kulatý obličej vám dovolí experimentovat. Můžete své vlasy kulmovat, vytvářet objem a užívat si rozlítané stylingy. Neváhejte ani při střižení šikmé až nerovné ofiny, která vašemu obličeji dodá trochu příjemné disharmonie, čímž upoutáte pozornost. 

FOTO: Pixabay

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

7 tipů, jak na vypadávání vlasů. Zatočte s častým problémem

Pleťové masky z ingrediencí, které najdete i u sebe doma

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *