Srub jako záruka útulného bydlení

Patříte mezi menšinu obyvatel, která nemá ráda moderní projekty? Preferujete spíše to, abyste se v domě cítili pohodlně¸ než abyste museli se bát v bytě i chodit. Srub nabízí kompromis mezi útulným a moderním bydlením.

Vůně a vzhled dřeva

V současnosti je velmi moderní jednoduchost. Mezi materiály, které se v domácnostech používají, patří beton, kámen v kombinaci se dřevem a pár kousků nábytku.  Dřevo je ale materiál, který se využívá v podstatě nejdéle.  Mnoha lidem se nelíbí jednoduché, fádní interiéry, založené pouze na umístění pár kousků nábytků. Dřevo poskytuje hřejivý pocit domova. Na druhou stranu se i dřevo dá zkombinovat s moderními technologiemi a vybavením.

Kombinace dřeva, moderního bydlení a barev

Jestliže se rozhodnete pro stavbu srubu nebo dřevěného domu, zjistíte, že zkombinovat interiér může být docela oříškem. I při stavbě takového domu se používají nejmodernější technologie, na vás ale bude zvolit styl interiéru. Věděli jste například, že:

  • Lze kombinovat kámen, prvky dřeva a barev
  • I ve srubu můžete mít moderní spotřebiče zakomponované do interiéru
  • Srub bez problémů vydrží i 200 let

Jak se o srub postarat, aby vydržel co nejdéle

Dřevo je materiál, který pracuje. Je pravdou, že v tomto ohledu je stavba nevýhodná. Některé firmy vám klasický dům sestaví během několika týdnů a hned bydlíte, ale u dřevěných srubů je vhodné nechat dům být klidně přes zimu neobývaný. Ve dřevě jsou podélné praskliny a dům si nějakou dobu „sedá“. Záleží také na tom, jakým způsobem je dřevo ošetřeno.

A co ekologická náročnost?

V dnešní době je velkým problémem energetická náročnost budov, která musí být co nejnižší. Klasické domy se zateplují a poté se zvolí co možná nejlepší způsob topení. U srubu tomu není nijak. Stavba se dá také zaizolovat a poté se použijí třeba dřevěné obklady. Samozřejmostí je nejdříve výpočet tepelných ztrát a poté lze najít nevhodnější řešení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *