Jaké trendy v bydlení nás čekají v roce 2021?

Nový rok s sebou nese nové trendy. A to i v bydlení. V kurzu bude letos minimalismus, neony, nebo nový japonský styl! Pojďme si však veškeré trendy v bydlení pro rok 2021 pěkně sjednotit.

Minimalismus a nádobí místo obrazů 

V minulých letech dominoval minimalismus spíše v pokojích, letos se přemístí do kuchyně a koupelny. Zatímco loni byly v oblibě obklady výrazných barev, kombinování několika různých stylů nebo mozaiky, letos budeme při výběru dlaždiček usedlejší. Trendem budou jednobarevné dlaždice v tlumených odstínech.

V kuchyni pak dáme přednost jednoduchým linkám se skrytými úchyty, v módě budou také kuchyňské ostrůvky. Do kuchyní se vrátí také otevřené police, které budou reprezentovat to nejlepší nádobí nebo sklo.

Neony jsou zpět a patří mezi trendy v bydlení 2021

Neonová světla a nápisy zažívaly velký boom v 90. letech. V roce 2021 se vrátí zpět do našich interiérů v podobě zářících nápisů. Skvěle nahradí obrazy, upoutají pozornost a večer navodí tu správnou atmosféru například při sledování filmů.

Knihovny a pracovny pěkně pospolu

V minulém roce se mnoho lidí muselo přizpůsobit práci nebo studiu z domova. Tento rok se tedy v mnohých domácnostech zřizují pracovny a knihovny. Vzhledem k omezeným možnostem interiérů, ve kterých doposud pracovna nebyla, je nutné přizpůsobit rozložení pokojů. Řešením jsou takzvané hybridní pokoje. Ty sdílí jeden prostor pro více využití. Pracovna se tedy nachází například v obývacím pokoji v podobě pracovního stolu, který je od zbytku pokoje rozdělen třeba regálem, který lze využít jako knihovnu.

Japonský styl využívá čínské učení Feng Shui

Takzvaný japandi je styl, který kombinuje skandinávský vzhled s japonským minimalismem. Je to útulný, ale uhlazený styl, kde je možné využít čínské učení Feng Shui, které ještě umocní již tak uklidňující vzhled stylu japandi a rozproudí pozitivní energii v obydlí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zkrášlete zimní parapety: Které rostliny jsou vhodné do mrazu?

Chyby při zařizování dětského pokoje. Vyvarujte se jim

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *